Kontracepcijas metodes Izvēlieties sev piemērotāko

 • Vovich Negger
 • 0
 • 3326
 • 37

Ja šajā dzīves brīdī jums ir jāaizsargā sevi no grūtniecības iestāšanās, jums jāmeklē laba kontracepcijas metode.

Plānošana, kad un cik daudz bērnu jāveido, palīdz izveidot piemērotu laiku mazuļa ienākšanai dažādās dzīves jomās (profesija, attiecības, studijas, nauda, ​​veselība). Galu galā, kurš nevēlas, lai viņu bērns augtu un attīstītos veselīgi?

Kontracepcijas metodes galvenokārt kalpo, lai novērstu nevēlamu grūtniecību. Daži, piemēram, sieviešu un vīriešu prezervatīvi, arī kalpo kā šķērslis seksuāli transmisīvajām slimībām (STS). Izņemot tos, visi citi kontracepcijas līdzekļi jānorāda ginekologam, kurš analizēs sievietes vēsturi un izraksta vispiemērotāko metodi jūsu gadījumam. Vienkārši ziniet, kā darbojas kontracepcijas metodes, un saņemiet informāciju, lai noteiktu, kas vislabāk atbilst jūsu profilam un mērķiem.

Zemāk pārbaudiet galveno informāciju par kontracepcijas metodēm, kuras sievietes visbiežāk lieto.

1. Kontracepcijas gredzens

Tas ir elastīgs un caurspīdīgs plastmasas gredzens ar ārējo diametru 54 mm un 4 mm biezumu, kas estrogēnu un progestīnu izdala tieši maksts sieniņā. Tas darbojas katru dienu: gredzens atbrīvo hormona daudzumu, kas uztur pacienta kontracepcijas spējas. Tas ir paredzēts sievietēm, kuras nevēlas ikdienas pienākumu dzert tableti.

Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka tā samazina menstruāciju plūsmu, krampju biežums un blakusparādību sastopamība ir zema, papildus dienas devas iekšķīgai lietošanai.

2. Vīriešu prezervatīvs

Tas ir plāns gumijas pārklājums, kas tiek uzlikts uz dzimumlocekļa, kad tas ir stīvs. Tas neļauj spermai nonākt saskarē ar maksts, kā arī novērš mikroorganismu, kas izraisa STS / AIDS, pārnešanu no viena partnera uz otru..

 • Ieguvumi: Tie neparāda hormonālajām metodēm raksturīgās blakusparādības, tā nav nepieciešama ikdienas uzturēšana, jo to lieto dzimumakta laikā un novērš STS / AIDS. Turklāt tas palīdz pagarināt ejakulācijas laiku.
 • Trūkumi: Samazinās prieks, un daži vīrieši sūdzas, ka nespēj uzturēt erekciju.

3. Diafragma

Tā ir gumijas membrāna, kas kalpo kā sava veida vāciņš dzemdes kakla iekšpusē. Diafragma neļauj spermai kāpt caurulēs un parasti ir saistīta ar spermicīdu.

 • Ieguvumi: Droša menstruālā plūsma, ja to lieto menstruāciju laikā, piedāvā zināmu aizsardzību pret STS / AIDS, to var ievietot līdz sešām stundām pirms dzimuma, ir atkārtoti lietojama un ilgst apmēram piecus gadus. Atgriešanās, lai varētu atkal palikt stāvoklī, ir tūlītēja.
 • Trūkumi: Nepieciešama iegurņa pārbaude, lai noteiktu piemērotu izmēru, to var būt grūti noņemt un nepieciešama apkope - jānomazgā ar ūdeni un maigām ziepēm un jāuzglabā savā gadījumā. Ginekologam ne tikai praktiska metode, bet arī diafragmas kļūdu robeža ir ļoti augsta. Risks ir liels un kļūst vēl lielāks, ja pacients ierīci lieto nepareizi un to pat nepamana. Turklāt, lai arī kontracepcijas līdzeklis lietos visu mūžu, sākotnējie ieguldījumi ir lieli.

4. IUD (intrauterīnā ierīce)

 Ir divu veidu spirāli: varš un ārstnieciskais - kad uz ierīces kātiem ir progestīna deva. Zāļu un vara spirālei ir atšķirīgs ilgums. Tas, kas ir izgatavots no vara, ilgst līdz 10 gadiem. Zāles sievietes ķermenī var būt apmēram piecus gadus. Kad ierīce ir uzstādīta dzemdes dobumā, tā kavē spermas pāreju, maina endometrija (dzemdes sienas, kurā atrodas apaugļotais embrijs) apstākļus un darbojas arī caurulēs. Tas padara kustību, kas apgrūtina olšūnas migrāciju caur cauruli.

 • Ieguvumi: Ilgstoši (apmēram 10 gadus), to ir viegli mainīt, un sieviete var iestāties grūtniecība tūlīt pēc atteikšanās. Nemazina baudu un neizraisa hormonu blakusparādības.
 • Trūkumi: Nepieciešama neliela procedūra ierīces ievietošanai un noņemšanai, un tā var pārvietoties un atstāt dzemdi. Viena no lielākajām IUD kontrindikācijām ir infekcijas risks. Ja ierīces izvietojumā ir kāda paslīdēšana un tas rada infekciozu procesu, caurules var tikt bojātas, un pacientam nākotnē draud auglības problēmas. Turklāt ierīce var izraisīt kolikas intensitātes un menstruālā apjoma palielināšanos un neaizkavē STS / AIDS.

5. Kontracepcijas injekcija

Hormonu injekcija, ko var veikt katru mēnesi vai reizi ceturksnī, atkarībā no zāļu formas. Izmantotie hormoni ir līdzīgi kontracepcijas tabletēm. Tas darbojas tāpat kā tabletes. Hormonus šķidrā veidā injicē intramuskulāri sēžamvietā ar injekcijas palīdzību.

 • Ieguvumi: Šīs metodes galvenā iezīme ir tā, ka nav nepieciešama aktīva pacienta līdzdalība. Vienkārši veiciet injekciju katru mēnesi vai reizi ceturksnī un atcerieties nākamās devas. Turklāt kontracepcijas līdzekļi ir lēti.
 • Trūkumi: Neregulāra asiņošana (pārmērīga vai reta) dažos gadījumos aizkavē auglības atjaunošanos, neaizkavē STS / AIDS un jāpiesakās aptiekā.

6. Kontracepcijas tabletes

Lielāko daļu kontracepcijas tablešu veido progesterona un estrogēna kombinācija. Daži satur tikai progesteronu. Papildus ovulācijas kavēšanai tas sabiezē dzemdes kakla gļotas, apgrūtinot spermatozoīdu pāreju.

 • Ieguvumi: Regulē menstruālo ciklu - ar mazāku asiņošanu un īsāku laiku, samazina menstruālo krampju intensitāti, novērš anēmiju un samazina endometrija vēža, olnīcu vēža, labdabīgu krūts slimību un dzemdes miomu biežumu. Tas var būt arī nozīmīgs sabiedrotais cīņā pret pūtītēm un blaugznām.
 • Trūkumi: Nepieciešama motivācija un ikdienas lietošana, jo aizmāršība palielina neveiksmes līmeni. Tas var aizkavēt auglības atjaunošanos un neaizsargā no STS / AIDS.

7. Sieviešu prezervatīvs

Tas ir viegls un brīvs plastmasas maisiņš, kas pielāgojas makstim un aizsargā dzemdes kaklu, maksts un ārējos dzimumorgānus. Tas neļauj spermai nonākt saskarē ar maksts, kā arī novērš mikroorganismu, kas izraisa STS / AIDS, pārnešanu no viena partnera uz otru..

 • Ieguvumi: Var ievietot līdz astoņām stundām pirms dzimumakta, novērš seksuālo slimību izplatīšanos un sievietei nav hormonālo metožu blakusparādību.
 • Trūkumi: Grūti pielāgoties, samazinās prieks, tas nav piemērots dažām seksuālām pozīcijām un ir dārgāks nekā vīriešu prezervatīvi. Papildus tam, ka tas ir nepraktisks salīdzinājumā ar vīriešu prezervatīvu.

8. Kontracepcijas plāksteris

To sauc arī par plāksteri, tas ir lipīgs materiāls, kas jāpielīmē sievietes ādā un nedēļu jāpaliek tajā pašā stāvoklī. Šīs kontracepcijas metodes formulā ir divu hormonu: progestogēna un estrogēna kombinācija, kas nepārtraukti izdalās apgrozībā septiņas dienas.

Tā ir ļoti efektīva kontracepcijas metode, un tai ir maz blakusparādību, piemēram, galvassāpes, vieglas menstruācijas krampji un slikta dūša. Sievietēm ar lieko svaru ir iespējams, ka šīs kontracepcijas metodes efektivitāte samazinās, un ieteicams lietot citu profilaktisko līdzekli.

9. Nākamās dienas tablete

Vai prezervatīvs pārsprāga? Vai aizmirsāt tableti? Vai jūs neizmantojāt citu kontracepcijas metodi? Veids ir ķerties pie rīta pēc tabletes. Tas kavē olšūnu un spermas mobilitāti caurulēs un atstāj sienu, kas izliek dzemdi, naidīgāk pret to fiksāciju. Jāizmanto 72 stundu laikā pēc dzimumakta.

 • Ieguvumi: Tas ir “pēdējais līdzeklis”, vienīgais, ko var izmantot pēc seksa.
 • Trūkumi: Šīs tabletes ikdienas lietošana var izraisīt menstruālā cikla pārkāpumus, samazināt efektivitāti un izraisīt asinsvadu problēmas. Citas neērtības var būt vemšana, slikta dūša un galvassāpes.

10. Vazektomija

Vasektomija ir vīriešu vas deferens ligācija (slēgšana). Tā ir neliela operācija, kas veikta ar vietēju anestēziju sēklinieku maisiņa (maisiņa) augšpusē, kurā tiek sagriezts kanāls, kas spermu aizved no sēklinieka uz citiem dziedzeriem, kas ražo vīriešu (šķidru) spermu. Pēc vazektomijas ejakulācija paliek normāla, izņemot to, ka tā notiks bez spermas klātbūtnes. Neaizmirstiet: vazektomija nepadara vīrieti impotentu, nav libido krituma un dzimumorgānu orgānu jutības zudums dzimumakta laikā.

Dabiski kontracepcijas līdzekļi

11. Galds (ritmiskā metode vai Ogino-Knaus)

Izmantojot šo metodi, sieviete aprēķina sava auglīgā perioda sākumu un beigas, lai ar šiem datiem viņa varētu uzzināt savu auglības periodu un tādējādi šajā datumā varētu nebūt dzimumakta. Tomēr tā ir neefektīva metode, ko var izdarīt tikai sievietes, kurām ir regulārs menstruālais cikls. Ieteicams to lietot kopā ar prezervatīviem, jo ​​sievietes auglīgais periods ir laiks, kad viņa izjūt visvairāk dzimumtieksmi. Tabula neaizsargā pret seksuāli transmisīvām slimībām, un, ja to lieto, tai jābūt kopā ar citām efektīvākām metodēm.

12. Bāzes temperatūra

Šī metode izskata ķermeņa temperatūras izmaiņas menstruālā cikla laikā. Progesterona iedarbības dēļ bazālā temperatūra paaugstinās no 0,3 līdz 0,8 ° c.

Sievietei ir jāmēra temperatūra ar termometru 5 minūtes no rīta, pirms ēšanas vai pirms muskuļu piepūles. Rezultāts jāatzīmē divu vai vairāku menstruālo ciklu laikā. Tas jādara no menstruācijas 1. dienas līdz brīdim, kad pēc tam 3 dienas temperatūra ir augsta. Izmantojot iegūtos datus un temperatūras paaugstināšanās modeli, sieviete var izvairīties no dzimumakta auglīgā periodā. Tomēr vairāki faktori, piemēram, gripa un bezmiegs, var mainīt ķermeņa temperatūru.

13. Dzimumtieksme tika pārtraukta

Atteikšanās ir kontracepcijas metode, kad vīrietis pirms ejakulācijas izņem dzimumlocekli no maksts un ejakulē no tā. Tā nav uzticama metode, jo dzimumloceklis uzbudinājuma laikā izdala sekrēcijas un tajā var būt dzīvas spermas. Vēl viens iemesls ir grūtības, ka vīrietim ir jākontrolē ejakulācija. Šī metode prasa cilvēka paškontroli un nenodrošina nepieciešamo aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām. Turklāt tam ir augsts atteices rādītājs, jo, ja maksts iekrīt neliels daudzums spermas, var iestāties grūtniecība.

14. Dzemdes kakla gļotas

Šī metode darbojas ar dzemdes kakla gļotu novērošanu, lai noteiktu auglīgo periodu. To var izdarīt, veicot pašpārbaudi vai uztverot sajūtu, kas rodas maksts un vulvas. Tas ir novērojums, kas jāveic katru dienu. Dzemdes kakla gļotas parādās 2 līdz 3 dienas pēc menstruācijas nekonsekventā un biezā formā. Pirms notiek ovulācija, tā izskatās lipīga, palielina daudzumu un kļūst caurspīdīga. Pēc sievietes ovulācijas tā kļūst balta un necaurspīdīga, kas nosaka, ka ovulācija ir beigusies.

Vai jūs izmantojat kādu kontracepcijas metodi? Kāds ir jūsu mīļākais?
Dar ne komentarai

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo patarimų rinkinys
Sveikatos, maisto, asmens priežiūros, mankštos, mitybos, svorio metimo ir bendrų sveikatos patarimų svetainė