Grūtniecība

  • Vovich Negger
  • 0
  • 3260
  • 910

Grūtniecība ir ļoti īpašs periods sievietes dzīvē. Šajā periodā embrijs attīstās sievietes organismā. Šis process parasti ilgst 39 nedēļas, skaitot pēc pēdējā menstruālā cikla. Lai iestātos grūtniecība, ir nepieciešams, lai olšūna būtu apaugļota ar spermu un lai tās identificētu mātes organisms.

Rūpes pirms grūtniecības iestāšanās

Pirms sievietes grūtniecības iestāšanās ir svarīgi veikt pilnīgu ginekoloģisko izmeklēšanu, kas ietver: dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi, dzimumorgānu ultraskaņu un, atkarībā no vecuma, ultraskaņu un / vai mamogrāfiju, lai izpētītu sieviešu stāvokli. boobs.

Turklāt var būt ļoti noderīgi pierakstīties pie ģimenes ārsta. Tas var palīdzēt atklāt jebkuru slimību, kas saistīta ar sirds, nieru vai aknu problēmām, kas var pasliktināt grūtniecību.

Parasti tiek veikti arī I tipa urīna testi, jo urīnceļu infekcijas var izraisīt abortu un augļa nāvi. Citi izplatīti piemēri: parazitoloģiskā izkārnījumu pārbaude, asins grupa un pilnīga asins aina. Pēdējais ir svarīgs, jo, ja tiek atklāta anēmija vai kāda cita asins slimība, tā jāārstē pirms grūtniecības.

Vēl viens svarīgs tests ir glikoze - tā kā diabēts var daudz sarežģīt grūtniecību, īpaši pēdējā trimestrī.

Šis sākotnējais novērtējums ietver arī seroloģiskās reakcijas pret sifilisu, AIDS, toksoplazmozi, masaliņām, citomegalovīrusu, hepatīta skrīningu un, ja nepieciešams, PPD testu pret tuberkulozi.

Grūtniecības simptomi

Laikā, kad sieviete ir stāvoklī, viņas ķermenī notiek izmaiņas, kas katru dienu tiek akcentētas atbilstoši mazuļa attīstībai. Starp visām pazīmēm, kuras sieviete uztver grūtniecības laikā, vistiešākā un skaidrākā ir menstruāciju pārtraukšana.

Citas sekundāras pazīmes, kas liecina par grūtniecību: slikta dūša, savārgums, pietūkušas un jutīgas krūtis, ikdienas nogurums, urīnpūšļa spiediens, nogurums, paātrināta sirdsdarbība, trauksme, stress, aizcietējums, pārmērīgs izsalkums, pietūkums, aizkaitināmība, palielināts nepieciešamība urinēt, pastiprināta izdalīšanās no maksts, smaku noraidīšana un citas.

Pirmā grūtniecība

Kad sieviete saskaras ar pirmo grūtniecību, viņa jūtas nobijusies un nedroša, jo zina, ka nāks jauni pienākumi. Šajā fāzē ir neskaitāmas šaubas, bažas, pielāgojumi un vēlmes. Tas viss jāuztver pozitīvi - visas šīs jūtas ir dabiskas, jo šis ir nezināms brīdis un svarīgas pārmaiņas.

Šajā atklājumu un raižu brīdī sieviete ārkārtīgi vēlas uzzināt mazuļa īpašības, viņa ir noraizējusies par dzemdībām, mazuļa veselību un baidās nespēt labi pildīt savu mātes lomu..

Šādām neērtībām ir svarīgi nodrošināt labu pirmsdzemdību aprūpi, labi gulēt, noteikt ēšanas laiku, patērēt dabīgu pārtiku, veikt ārsta noteiktos izmeklējumus. Tādā veidā grūtniecei būs atrisinātas šaubas un viņa jutīsies ērtāk citām aktivitātēm, piemēram: sagatavot sagatavi, guļamistabu, mēbeles un visu, kas mazulim un viņai pašam būs jāattiecas pirmajos kontaktos pēc piedzimšanas..

Grūtniecības posmi

Grūtniecība, kaut arī tā nav slimība, ir dzīves fāze, kurai nepieciešama ļoti īpaša aprūpe. No medicīniskā viedokļa tas parasti tiek sadalīts trīs ceturtdaļās.

Pirmais, iespējams, ir visvairāk nevēlamo reakciju. Grūtniece ir miegaina un jutīga pret ādu. Krūtis paplašinās un kļūst sāpīgas. Dažiem ir slikta dūša, slikta dūša un vemšana.

Otrajā trimestrī - visvieglāk no visiem trim - sieviete jūtas labprātīgāka un diskomforts pazūd. Parasti, ja nebūtu vēdera, jūs pat nevarētu pamanīt atšķirību savā veidā.

Šķiet, ka trešā ceturtdaļa ir garākā. Šajā periodā biežāk jāapmeklē ārsts, un jāpalielina aprūpe. Dzemdes tilpums ievērojami palielinās, kas izraisa izmaiņas ne tikai izskata, bet arī sievietes anatomijā un fizioloģijā.

Vīra un ģimenes atbalsts ir būtisks, lai sieviete mierīgi un pārliecinoši uzņemtos grūtniecību.

Grūtniecības uzturs

Veselīgs un sabalansēts uzturs nodrošina labāku mazuļa attīstību un vienmērīgāku grūtniecību sievietēm.

Uzturam ir galvenā loma grūtniecības laikā. Laboratorijas testi ir parādījuši, ka nepietiekama diēta kaitīgi ietekmē gan māti, gan augli. Vairāki pētījumi ir atklājuši, ka mātes nepietiekams uzturs var būt nopietnu mazuļa augšanas trūkumu cēlonis, kā rezultātā zīdaiņi ir mazi un ar zemu svaru.

Nepietiekama uztura sekas auglim ir atkarīgas no uztura ierobežojuma perioda, smaguma pakāpes un ilguma. Augļa augšanai ir ļoti ieteicamas papildu olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu devas.

Tomēr esiet piesardzīgs un neēdiet daudz. Pārtikas kvalitāte ir daudz svarīgāka nekā daudzums. Līdz otrajam trimestrim ieteicamais daudzums ir tikai par pāris kalorijām vairāk nekā parasti. Piemēram, tikai glāze jogurta un papildu graudaugu batoniņš. Pēc šī sākuma posma jūs varat palielināt augļu, dārzeņu un šķiedrvielu daudzumu.

Zīdīšanas periods

Mātes piens satur cukuru, taukus, vitamīnus, ūdeni un visas olbaltumvielas, kas nepieciešamas, lai mazulis būtu vesels. Piens ir pilnvērtīgs ēdiens, kas pirmajos dzīves mēnešos nodrošina visas nepieciešamās uzturvielas.

Zīdīšana jāsāk neilgi pēc piedzimšanas. Barošana notiek ik pēc divām stundām vai ikreiz, kad bērns raud vai ir izsalcis. Katras barošanas laiks parasti ir no divdesmit līdz trīsdesmit minūtēm. Zīdīšanas laikā bērni ir vairāk izsalkuši, jo mātes piens tiek sagremots vieglāk nekā rūpnieciskais piens.

Līdz sešu mēnešu vecumam zīdainim jābūt mātes pienā, un viņam nav nepieciešams cits ēdiens, jo papildus tam, ka mātes piens ir stiprs, tas ir vispiemērotākais. Pēc šī vecuma vienlaikus ar zīdīšanu jāievada citi pārtikas produkti, to neapturot.

Zīdīšanas laikā ir svarīgi, lai māte novietotu bērnu ļoti tuvu ķermenim: atrodiet ērtu stāvokli, izmantojiet atbalstu spilvenam un pārliecinieties, ka bērns ir izsalcis.

Ieteikumi mātēm, kas baro bērnu ar krūti

  • Izvairieties no liela daudzuma kafijas, melnās tējas, šokolādes, pārtikas produktiem ar krāsvielām, viegliem ēdieniem un saldinātājiem;
  • Nepārlieciet to ar spēcīgu smaržu garšvielām, piemēram, ķiplokiem;
  • Nesmēķējiet un nelietojiet alkoholiskos dzērienus;
  • Ēdiet zivis divas līdz trīs reizes nedēļā;
  • Nelietojiet zāles bez ārsta ieteikuma, jo dažas zāles var piesārņot pienu.Dar ne komentarai

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo patarimų rinkinys
Sveikatos, maisto, asmens priežiūros, mankštos, mitybos, svorio metimo ir bendrų sveikatos patarimų svetainė