Maz zināmi fakti par saaukstēšanos

  • Yra Donalds
  • 0
  • 1118
  • 356

Tuvojoties ziemai, saaukstēšanās kļūst arvien izplatītāka. Ziniet dažus svarīgus faktus un padomus, kā novērst saaukstēšanos un atgūties no tā.

1. Lai inficētos un slimotu, nepieciešamas 48 stundas

Ja jūs sākāt izjust kakla un iesnas simptomus, padomājiet par to, kur atradāties pirms 2 dienām. Iespējams, ka tur jūs saaukstējāties. Eksperti saka, ka tas ir tik ilgs laiks, līdz aukstums iekļūst jūsu šūnās un sāk izraisīt simptomus.

2. Labākais ierocis pret saaukstēšanos ir… fiziskās aktivitātes!

Ja jūs patiešām vēlaties atbrīvoties no saaukstēšanās šoziem, labākais ierocis ir fiziskās aktivitātes. Jebkurš vingrinājums, pat ja tas ir ļoti viegls, ir lielisks līdzeklis pret saaukstēšanos. Pietiek tikai ar 30 minūšu ilgas regulāras pastaigas. Veicot vingrinājumus, imūnsistēma darbojas daudz labāk: asinis cirkulē efektīvāk, izraisot balto asins šūnu ātrāku atrašanu un infekcijas apkarošanu.

3. Jūsu gulēšanas paradumi lielā mērā ietekmē jūsu saaukstēšanos

Cik daudz jūs gulējāt pagājušajā naktī? Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, ja tas bija mazāks par 7:00, jums ir 3 reizes lielāka iespēja saaukstēties! Protams, katram organismam ir sava vajadzība pēc miega, bet kopumā pulksten 7:00 ir minimums, lai ne tikai novērstu saaukstēšanos, bet arī uzturētu labu veselību ilgtermiņā. Uzziniet vairāk par mierīgu un mierīgu miegu.

4. Glāze apelsīnu sulas nav tik laba, kā jūs domājāt

Kad mēs sākam just saaukstēšanās simptomus, mēs skrienam dzert apelsīnu sulu vai C vitamīnu, vai ne? Vairāk nekā 30 publicētie pētījumi liecina, ka lielākajai daļai cilvēku C vitamīns tieši nepalīdz samazināt saaukstēšanās simptomus. Jā, jā, ir spēcīga imūnsistēma pirms no aukstuma. Šajā gadījumā vitamīns, regulāri lietojot, var palīdzēt (kā to dara daudzi citi vitamīni), taču tas nav brīnumains. Uzziniet vairāk faktu par C vitamīnu.

5. Karstie dzērieni ir labākais ierocis pret simptomiem

Kad esat jau uzstādījis saaukstēšanos, labākais veids, kā mazināt simptomus, ir silts dzēriens. Pētnieki pārbaudīja karstos dzērienus un dzērienus istabas temperatūrā un atklāja, ka patiesībā karstajiem dzērieniem bija nomierinošas īpašības un pacienti jutās daudz labāk. Labākā izvēle ir maksimāli izmantot zupas un ļaunprātīgi izmantot tējas (mans mīļākais ir ingvers, kanēlis un anīss!).

6. Vidusmēra cilvēks dzīves laikā saslimst ar aptuveni 200 saaukstēšanās slimībām

Saskaņā ar aplēsēm 75 gadus vecs cilvēks būs saaukstējies aptuveni 200 reizes. Tas ir līdzvērtīgs veseliem diviem dzīves gadiem šķaudot un ar iesnām! Ir taisnība, ka lielākā daļa šo saaukstēšanos notiek, kad esat bērns (jo tieši šajā vecumā jums ir mazāka imunitāte pret dažāda veida vīrusiem). Jebkurā gadījumā šis skaitlis ir jābaidās, vai ne? Parūpēsimies: neviens nav pelnījis pavadīt tik daudz laika, lai justos slims!

7. Saaukstēšanās nav tik lipīga, kā jūs domājāt

Daudzi cilvēki, sastopoties ar cilvēku ar saaukstēšanos, mēdz izvairīties no jebkāda kontakta. Mēdz teikt, ka pietiek ar rokasspiedienu, lai inficētos ar vīrusu. Bet tā nav taisnība: pēc pētnieku domām, kad veselus cilvēkus ievietoja telpā ar cilvēkiem ar saaukstēšanos, aukstumam bija ārkārtīgi grūti izplatīties. Fakts ir tāds, ka vīrusam ir jāatrod ideāli apstākļi jūsu ķermenī, lai instalētu sevi. Tā tas ir daudz svarīgāk ir uzlabot imūnsistēmu nekā izvairīties no saskares ar vīrusu.
Dar ne komentarai

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo patarimų rinkinys
Sveikatos, maisto, asmens priežiūros, mankštos, mitybos, svorio metimo ir bendrų sveikatos patarimų svetainė