Kā novērst krūts vēzi?

 • Vovich Negger
 • 0
 • 1425
 • 87

Krūts vēzis ir vēža veids, kas visvairāk izraisa nāvi Brazīlijas sieviešu vidū. Tas ir tāpēc, ka daudzi gadījumi tiek atklāti novēloti, kad audzējs jau ir progresējis. Agrīna diagnostika ir lielisks ierocis, kas sievietēm ir rokās, un jo ātrāk tiek atklāts krūts vēzis, jo lielākas iespējas veiksmīgi ārstēties.

Kas ir krūts vēzis?

Krūts vēzis ir ļaundabīgs audzējs, kas attīstās ģenētisko izmaiņu rezultātā dažos krūts šūnu komplektos, kas sāk nekontrolējami dalīties. Nenormāla krūšu šūnu augšana notiek gan krūšu kanālā, gan krūšu lodītēs.

Kā novērst krūts vēzi?

ēdiens: Atbilstoša uztura uzturēšana palīdz kontrolēt svaru, novērst hroniskas slimības un uzlabo veselību kopumā. Turklāt veselīgs ķermenis darbojas labāk, novēršot audzēju parādīšanos. Sievietēm, kuras bieži lieto dārzeņus, ir līdz 45% mazāka iespēja saslimt ar krūts vēzi, liecina Bostonas universitātes pētījums. Tādos pārtikas produktos kā brokoļi, sinepes, kāposti un zaļie dārzeņi ir daudz glikozinolātu, kas ir aminoskābes, kurām ir svarīga loma krūts vēža profilaksē un ārstēšanā..

Fiziskie vingrinājumi: Pusaudži, kuri nodarbojas ar intensīviem fiziskiem vingrinājumiem, pieaugušo vecumā samazina iespēju saslimt ar krūts vēzi līdz pat 23%. Šajā analīzē fiziskās aktivitātes jāuzsāk apmēram 12 gadu vecumā un jāilgst vismaz desmit gadus, lai pamanītu aizsardzību pret slimību. Vingrinājumi spēj samazināt estrogēna līmeni - hormonu, kas saistīts ar vēža risku. Vingrinājumi arī samazina stresu un palīdz kontrolēt svaru - faktorus, kas ietekmē arī krūts vēža attīstību.

Stress: Sievietēm, kuras dzīvo ļoti drudžainā un saspringtā rutīnā, ir gandrīz divreiz lielāka iespēja saslimt ar krūts vēzi, ja tās saistītas ar citiem riska faktoriem. Tai Chi un jogā praktizētās elpošanas, meditācijas un relaksācijas metodes palīdz kontrolēt stresu un trauksmi.

Alkohols: Tikai 14 gramu alkohola lietošana dienā var palielināt krūts vēža iespējamību par 30%. Darbības mehānisms, ar kuru alkohola lietošana palielina krūts vēža risku, joprojām nav zināms, taču mēs zinām, ka tas ietekmē estrogēna signālu ceļus.

Svara kontrole: Sasniedzot menopauzi, sievietēm ar lieko svaru vai aptaukošanos ir lielāks risks saslimt ar krūts vēzi. Turklāt liekais svars joprojām palielina vēža iespējamību būt agresīvākam.

Zīdīšanas periods: Sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti vismaz sešus mēnešus, ir 5% mazāka iespēja saslimt ar krūts vēzi. Kad sieviete baro bērnu ar krūti, viņa stimulē piena dziedzerus un samazina hormonu, piemēram, estrogēna, daudzumu asinīs..

Profilaktiskie eksāmeni

Mamogrāfija

Pašlaik tas ir labākais eksāmens agrīnai krūts vēža diagnostikai. Mamogrāfija spēj noteikt kamolu (mazāk par 1 cm), pirms tā kļūst taustāma. Šādi nosakot diagnozi, pat audzēja veidošanās sākumā, izārstēšanās iespējas kļūst daudz lielākas, atmetot nepieciešamību noņemt krūzi ārstēšanai. Neskatoties uz efektīvu metodi, mamogrāfija neizslēdz ginekologa vai mastologa pašpārbaudi un medicīnisko pārbaudi.

Mamogrāfija jāveic tikai sievietēm vairāk nekā 35 gadus, tā kā jaunāku pacientu krūtīs ir maz tauku, un tas liek tām izskatīties ļoti blīvām, apgrūtinot bojājumu saskatīšanu.

Mamogrāfija ir radioloģiska izmeklēšana, ko veic, saspiežot krūtis, kas ir būtiska prasība, lai pārbaude būtu veiksmīga. Tāpēc jāizvairās no mamogrāfijas periodā pirms menstruācijas, kad krūtis ir sāpīgākas, jo eksāmena laikā tas radīs daudz neērtības. Ieteicams to izdarīt apmēram nedēļu pēc menstruācijas.

Kā preventīvs pasākums pirmā mammogramma jāveic 35 gadu vecumā, pat ja nav simptomu. Ir svarīgi saglabāt šajā vecumā veikto mamogrāfijas rezultātu, lai tas kalpotu par pamatu salīdzinājumam ar turpmākajos gados veiktajām mammogrammām..

Sievietēm vecumā no 40 gadiem bez simptomiem jāveic arī mammogrāfija. Sievietēm no 40 līdz 49 gadiem ik pēc diviem gadiem jāveic mamogrāfija. Ja ģimenē ir vēža gadījumi, mamogrāfija šajā vecuma grupā jāveic katru gadu. 50 gadus veci un vecāki cilvēki katru gadu veic mamogrāfiju.

Jebkuram pacientam ar krūts gabalu pēc iespējas ātrāk jāapmeklē ārsts un jāveic divpusēja mammogramma..

Krūšu ultraskaņa

Tas tiek darīts galvenokārt jauniem pacientiem, jo ​​šo jauno sieviešu krūts blīvums dažos gadījumos neļauj vizualizēt mezglus krūtīs. No otras puses, atšķirību starp cietajiem un cistiskajiem mezgliem vislabāk var vizualizēt ar ultraskaņas pārbaudi. Turklāt ultraskaņu var izmantot, lai vadītu krūšu mezglu punkcijas.

Riska faktori

Ir daži faktori, kas var palīdzēt izraisīt ļaundabīgu audzēju. Šajos gadījumos jums jāuzsver krūts vēža profilakse.

 • Vecums - augstākā saslimstība virs 40 gadiem, īpaši pēc 50 gadiem;
 • Sievietes, kuru mātēm, māsām un / vai tantēm ir bijis krūts vēzis, īpaši, ja slimība izpaudās pirms menopauzes;
 • Pirmā grūtniecība pēc 30 gadu vecuma;
 • Sievietes, kuras nekad nav zīdījušas;
 • Agrīna menarche (pirmās menstruācijas) un vēlīnā menopauze (pēdējās menstruācijas);
 • Smēķēšana;
 • Hroniska alkohola lietošana;
 • Aptaukošanās;
 • Diēta, kas bagāta ar dzīvnieku taukiem;
 • Mazkustīgs dzīvesveids;
 • Hormonu aizstājterapija vairāk nekā 10 gadus.Dar ne komentarai

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo patarimų rinkinys
Sveikatos, maisto, asmens priežiūros, mankštos, mitybos, svorio metimo ir bendrų sveikatos patarimų svetainė