Dzemdes kakla vēzis

  • Jayson Stafford
  • 0
  • 4457
  • 1276

Sveiki, dārgais, šodien es vēlos runāt par mums, sievietēm, ļoti svarīgu tēmu. Tas ir dzemdes kakla vēzis. Šis vēža veids ir skāris daudzas sievietes, un saslimšanas gadījumu skaits tikai palielinās. Profilakse ir ļoti vienkārša: vienkārši veiciet ginekoloģisko eksāmenu un, ja tas tiek atklāts agri, ir 100% izārstēšanas iespēja.

Tas ir vēža veids, kas veidojas dzemdes kaklā. Šajā daļā ir šūnas, kuras var mainīties, lai radītu vēzi. Parasti tas ir lēni augošs vēzis, un tam var nebūt simptomu.

Kādi ir dzemdes vēža simptomi?

Pacientu ar dzemdes kakla vēzi klīniskā aina var atšķirties no simptomu neesamības (audzējs, kas atklāts periodiskajā ginekoloģiskajā pārbaudē) līdz maksts asiņošanas attēliem pēc dzimumakta, intermitējošai maksts asiņošanai (reizēm asiņošanai), maksts smakas sekrēcijai. nestabilas un vēdera sāpes, kas saistītas ar sūdzībām par urīnu vai zarnu (visprogresīvākajos slimības gadījumos).

Kas izraisa dzemdes vēzi?

  • Cilvēka papilomas vīrusa (HPV) infekcija. Sievietēm ar šo vīrusu biežāk jāpārbauda ginekologs, lai atklātu izmaiņas, kas liecina par ļaundabīgiem vai pirmsdzemdību bojājumiem. Šis vīruss ir galvenais dzemdes vēža cēlonis.
  • Vairāki seksuālie partneri un prezervatīvu trūkums.
  • Nepareizs uzturs, smēķēšana un fizisko aktivitāšu trūkums.
  • Agrīna agrīna grūtniecība un vairākas dzemdības.

Kā novērst sevi no dzemdes vēža?

Dzemdes kakla vēža profilaksei nepieciešama aprūpe un informācija par prezervatīvu lietošanu, seksuāli transmisīvo slimību un seksuālās orientācijas novēršanu, neveiksmīgas atturēšanas novēršanu (vairāki partneri).

Profilakses vidējā līmenī notiek periodiska ginekoloģiskā pārbaude. Dzemdes kakla vēža profilaktiskā eksāmena kārtošana (Pap uztriepe) ir visefektīvākais veids, kā samazināt šāda veida vēža iespējamību.

Kas ir Papanicolau?

Pap uztriepe ir tests, kas pārbauda no dzemdes kakla savāktās šūnas. Testa mērķis ir atklāt vēža vai patoloģiskas šūnas. Pārbaudē var noteikt arī tādus vēža traucējumus kā infekcija vai iekaisums.

Katrai sievietei no pirmā dzimumakta jāveic profilaktisks dzemdes kakla vēža eksāmens (Pap uztriepe). Šī pārbaude jāveic katru gadu vai retāk (pēc ārsta noteiktajiem kritērijiem).

Kā tiek veikts eksāmens?

To veic profesionālis (ginekologs) birojā. Maksts eksāmena laikā, pirms skārienpārbaudes, maksts tiek ievietota ierīce, ko sauc par maksts spekulāciju, lai dzemdes kakls būtu vieglāk redzams. Ar lāpstiņu ārsts savāc šūnas no dzemdes kakla un maksts un novieto tās uz stikla slaida. Šis slaids ar šūnām tiek pārbaudīts mikroskopā, lai identificētu novirzes, kas var liecināt par vēža attīstību vai to, ka tas jau ir.

Lai garantētu rezultātu efektivitāti, 48 stundu laikā pirms eksāmena sievietei jāizvairās no dzimumakta, dušu vai maksts zāļu un vietējo kontracepcijas līdzekļu lietošanas. Turklāt eksāmenu nevajadzētu veikt menstruāciju laikā, jo asiņu klātbūtne var mainīt rezultātu.

Ja pirmais rezultāts ir negatīvs, sievietei viena gada laikā jāveic vēl viens profilaktiskais eksāmens. Ja iepriekšējā gadā jums ir negatīvs rezultāts, eksāmens jāatkārto pēc 3 gadiem.

Kā ārstēt dzemdes vēzi?

Pacientu ar šo vēzi ārstēšana balstās uz ķirurģiju, radiāciju un ķīmijterapiju. Veicamā ārstēšana ir atkarīga no pacienta klīniskā stāvokļa, audzēja veida un tā apjoma. Kad audzējs ir sākotnējs, radikālas operācijas un staru terapijas rezultāti ir līdzvērtīgi.

Ķirurģiskā ārstēšana sastāv no dzemdes, maksts augšdaļas un iegurņa limfmezglu noņemšanas. Olnīcas maziem pacientiem var saglabāt atkarībā no audzēja stadijas: jo progresīvāka, jo plašāka ir operācija.

Atceries profilakse ir labākās zāles. Lai novērstu vēža parādīšanos, ir jāveicina darbības, kas, kā zināms, ir labvēlīgas veselībai kopumā.

Vēl viena tēma, kuru es arī šodien rakstīju un skar tūkstošiem sieviešu, ir kandidoze.
Dar ne komentarai

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo patarimų rinkinys
Sveikatos, maisto, asmens priežiūros, mankštos, mitybos, svorio metimo ir bendrų sveikatos patarimų svetainė