Brokoļi ir tā patiesā slava

 • Jayson Stafford
 • 0
 • 4854
 • 1407

Ir grūti atrast dārzeņu, kas savāc tik daudz aizsargājošo savienojumu. Starp lielākajiem tikumiem ir folskābes koncentrācija. Ir zināms, ka šis B kompleksa vitamīns samazina augļa attīstības traucējumu iespējamību un ir iesaistīts arī sarkano asins šūnu - organisma skābekļa pārvadātāju - ražošanā. Tādējādi tā trūkums palielina anēmijas varbūtību un dispozīcijas trūkumu..

Vēl vienu labu pārsteigumu brokoļiem sedz pārsteidzošais hlorofila zaļums, kas iekrāso tā zarus. Pārtika ir viena no beta-karotīna, pigmenta, kas arī krāso burkānus, čempioniem un ir laba reputācija, izslēdzot sirds un asinsvadu slimības. Šai vielai piemīt cīņa ar holesterīna oksidēšanu.

 • Saistīts
ēdiensDārzeņi, kas visvairāk aizsargā pret ateroskleroziPārtikas salīdzinājums: brokoļi un ziedkāposti

Tā rezultātā taukainā molekula nelīp pie trauka sienas, atstājot ceļu brīvu, lai asinis varētu iziet, neriskējot aizsērēt, kas var izraisīt sirdslēkmes un insultu. Šāda bagātība ar to neapstājas. Florets ir viens no galvenajiem C vitamīna avotiem, kas aizsargā imūnsistēmu.

Brokoļi ir daļa no botāniskās grupas, kas pazīstama kā brassica un kuras izcelsme ir Vecajā pasaulē. Vēsturnieki ziņo, ka gadsimtiem ilgi katra šķirne tika izvēlēta un tāpēc plaši kultivēta noteiktos reģionos.

Piemēram, kāposti kritās vāciešu labā un kļuva par skābētiem kāpostiem. Kāposti jau sen ir galvenā sastāvdaļa franču zemnieku zupā.

Savukārt brokoļi bija veiksmīgi pat Itālijā, kur dzima viņu gardās laulības ar masām. Tātad tā zinātniskais nosaukums beidzās šādi: Brassica oleracea var. Italica.

Lai arī visi ģimenes locekļi gūst labumu, tieši itāļu tik ļoti iemīļotie zaļie ziedi ir nonākuši zinātnes uzmanības centrā. Papildus jau pieminētajam uzturvielu daudzumam dārzenis tiek pētīts, lai piedāvātu augstu izotiocinātu - savienojumu, kas darbojas vēža profilaksē, saturu..

Turpinās pēc reklāmas

Ir norādes, ka tās aizsargā mūsu organisma šūnas no toksisku vielu, piemēram, piesārņotāju, iedarbības. Viens no visvairāk pētītajiem izoticionātiem ir sulforafāns, kas ir īpaši daudz brokoļos. Tam būtu iespēja tieši iejaukties mūsu gēnos, veicinot to cilvēku aktivitātes palielināšanos, kuri ir audzēju nomācēji.

 • Saistīts
ēdiensBarības viela, kas uztur smadzenes jaunasManioks, gadsimta ēdiens Padoms

Sagatavojiet dārzeņu tvaikā un ātri. Neiekļūstiet slazdā, aizmirstot to pannā, līdz tā kļūst pārāk mīksta. Ideālā gadījumā konsistence ir al dente. Tādā veidā jūs nezaudējat daudz vērtīgu savienojumu, piemēram, folskābi. Nemaz nerunājot par to, ka ēdiens ir kraukšķīgāks un garšīgāks.

Vitamīnu ģimene

Kāposti: pēdējā laikā tās lielās lapas un bagāti ar C vitamīnu ir parādījušies svinēto zaļo sulu receptēs. Bet kāpostu panākumi nāk no tālienes, viduslaikos, kad tas bija viens no pamata ēdieniem kopējiem Eiropā.

Ziedkāposti: Lai gan tie nav tik vitaminizēti kā brokoļi, tā ziedi satur antioksidantus, kas darbojas šūnu labā un novērš deģeneratīvas slimības. Ziedkāposti ir arī lielisks šķiedrvielu avots, tāpēc veicina zarnu darbību.

Kāposti: vēl viens senais dārzenis, kas palīdzēja nomierināt daudzu tautu izsalkumu. Violetā versija piedāvā antocianīnus. Šai pigmentu grupai, kas padara vīnogu slavenu, ir antioksidanta darbība. Baltajiem kāpostiem nav šī dārguma, bet tie izplūst kāliju.

Rukola: nedaudz pikanta un slavena ar vitamīnu un minerālvielu iekļaušanu salātos vai picu piedevās, rukola ir arī labs karotinoīdu avots - fitoķimikāliju saime, kas palīdz novērst sirds un asinsvadu slimības.

Kreses: Ar pikantu garšu tas bagātina salātus ar tādām uzturvielām kā kālijs, minerāls, kas ir ārkārtīgi svarīgs muskuļu veselībai. Tas parādās arī klepus sīrupa formulā, jo tajā ir vielas, kas aizsargā elpceļus.

 • Saistīts
ēdiensMēs esam ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi nozarē.Aunazirņu rentgens
 • Lasītākais
Dzīvnieku dzīveMūsu dzīves gads atbilst septiņiem suņa gadiem? Tas nav gluži tāInvermektīns: ko mēs zinām par tā lietošanu pret koronavīrusuCovid-19: kāpēc rodas smakas zudums un kā to ārstētKoronavīrusa testi: izprotiet to veidus un atšķirības
 • Lasīt vairāk
ēdiensPielietojums pārtikas atkritumu lietošanai PārtikaĒd riekstus visu gadu, ne tikai ZiemassvētkosPārtika, kas tur spiedienuMēs esam ģimenes uzņēmums, kas darbojas ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi šajā nozarē.
 • Vēzis
 • Dārzeņi un pākšaugiDar ne komentarai

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo patarimų rinkinys
Sveikatos, maisto, asmens priežiūros, mankštos, mitybos, svorio metimo ir bendrų sveikatos patarimų svetainė